...
Pik Dökümcüler Sanayi Sitesi TEM34 Plaza Kat:3 No:27 / 243 İkitelli OSB Başakşehir/İSTANBUL
tr

Doğuş Temizlik Makinaları’nın Pazar Payı Sürekli Artıyor

16.08.2018
1.730
Doğuş Temizlik Makinaları’nın Pazar Payı Sürekli Artıyor

Hızla gelişen temizlik sektörünün makina ihtiyacını karşılayan lider firmalardan biri, Doğuş Temizlik Makinaları. Firmanın Ankara Bölge Müdürü M. Serdar Akçil sorularımızı cevapladı.

Öncelikle firmanız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Doğuş Temizlik Makinaları, 1995’te sektöre adımını atmıştır. Kısa sürede kendini kanıtlamış ve Alman Hako firmasının Türkiye mümessilliğini almıştır. 90 yıllık geçmişe sahip yüzde 100 Alman markası olan Hako’nun temizlik sektöründeki tüm parkurlarına sahiptir. 2016 yılı içerisinde yeni nesil temizlik otomatı olan i-mop markasını da dünya pazarı ile aynı anda türkiye pazarına sunmuştur. Ürünleri kısaca şu şekilde kategorize edebiliriz: İç alan makinaları (itmeli otomat, binicili otomat, otopark makinaları), dış alan makinaları (kuru ve ıslak süpürücüler, hidrostatik ve multifonksiyonel makinalar, karla mücadele ve belediyelere yönelik genel kapsamlı temizlik makinaları) ve özel amaçlı makinalar (yürüyen merdiven temizleme makinaları, dış cephe sistemleri temizlik kimyasalları)…

Pazar payınızın gelişimiyle ilgili bilgi verebilir misiniz?

Ülkemizde temizlik hizmetleri 1950’lerden itibaren hızlanmış ve yurt dışı bağlantılı markaların ithalatı başlamıştır. Bu dönemden itibaren kamu kurumlarının yanı sıra çok uluslu oteller, AVM’ler, perakende marketler ve endüstri kuruluşlarının hizmet alma kültürleri doğrultusunda pozitif bir büyüme içerisine girilmiş ve endüstriyel temizlik sektörünün kalitesinin artması yönünde bir baskı oluşmuştur. Bu da profesyonel makinaların artışına sebep olmuştur. Doğuş Temizlik Makinaları da bu pazarda yüzde 100 büyüyerek konumunu perçinlemiştir. Yeniliklere ve gelişmelere açık olan firmamız, Türkiye ve dünya pazarını yakından takip etmekte, uluslararası fuar ve kongrelerde yer almaktadır. Pazar payımız her geçen gün artmaktadır.

Sektörünüzün geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Türkiye’de temizlik makinalarının geleceği, salt büyüyen inşaat sektörü, gelişen konaklama turizmi endüstrisi, özel sağlık kurumları, şehir hastaneleri ve büyüyen projelerle bağlantılı olarak gelişeceği bir gerçektir. Fakat halihazırda makinayla temizlik yapmayan birçok potansiyel müşterinin olduğu da bilinmelidir. Pazarın sadece yüzde 20-25’lik bölümünün temizlik hizmetlerinden yararlandığını düşünürsek de pazarın gelişmeye çok açık olduğunu söyleyebiliriz.

Doğuş Temizlik Makinaları’nın kiralama sistemi hakkında bilgi alabilir miyiz?  

2007’de Türkiye’de bir ilk olan temizlik makinası kiralama sistemini ülkemizde hayata geçiren ilk firmayız. Temizlik makinalarını kısa ve uzun vadeli kiralama seçeneğiyle temizlik firmaları başta olmak üzere tüm kurumlara kiralamaktayız. Ayrıca Avrupa’da uygulanan full servis sisteminin ülkemizde uygulamasını başlatan firmayız. Bu sistemle müşterilerimizin gereksiz harcamaları ortadan kaldırılmıştır. Böylece makina kullanım maliyetleri düşürülmüş ve işgücü kayıpları önlenmektedir.

Son olarak, hedeflerinizle ilgili bilgi verebilir misiniz?

Ülkemizde en kaliteli ve iş verimi yüksek olan ürünlerin kullanıma sunulmasıdır. Bunun için şirketimizde tüm birimlerin sürekli Ar-Ge ve yurt dışı fuar, eğitim ziyaretlerini yoğun hassasiyetle uygulamaktayız. Aldığımız bilgileri de tüketicilerle paylaşmaktayız. Aynı zamanda ülkemizin gerçeklerine göre ihtiyaçlarını dikkate alarak teknoloji transferini uygulamaktayız. Bu sayede satışını yapmış olduğumuz makinaların 10 yıldan daha fazla kullanılabilir olduğunu ülkemizde görmek verdiğimiz hizmetin doğruluğunun en iyi ispatıdır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.